אנחנו עובדים קשה ומשלמים מסים מדי חודש, לפעמים תוהים לאן נעלם לנו חלק לא קטן מהשכר. אלא שבפועל עובדים שכירים רבים אינם מודעים לפרט אחד חשוב: הם עשויים להיות זכאים לקבלת החזר מס. יש שורה ארוכה של מצבים שבהם זה עשוי לקרות, מצבים שמסבירים איך קרה ששילמנו הרבה יותר מס מהדרוש. משרד רו״ח ערבה חגי יסייע לכם להבין האם גם אתם זכאים לקבלת החזרי מס לשכירים בפרט, וילווה אתכם בתהליך כדי להבטיח שתקבלו את הכסף המגיע לכם.

קבלת החזר מס

כל עובד בישראל משלם מס, ולמרות שאנחנו משלמים אותו מדי חודש בתלוש השכר שלנו, החישוב האמתי לרשויות המס הוא חישוב שנתי. במילים אחרות,רק בסוף השנה ניתן לחשב ולקבוע באופן מדויק מהי חבות המס הנכונה והאמתית. בחישוב הזה אתם עשויים לגלות ששילמתם הרבה יותר מס,אבל ממש הרבה.ישנם מקרים רבים אשר יכולים לזכות את העובד בהחזרי מס ,ישנם מקרים רבים אשר בהם זכאי העובד לנקודות מס נוספות כמו במצב של סיום לימודים וזכאות לתואר אקדמאי,הולדת ילד,ילד המחונך  במסגרות חינוך מיוחדות, הורים גרושים וכו׳. המצבים הם רבים ולכן יש צורך להבין לעומק ובאופן יסודי את מצבו של העובד השכיר .ישנם מצבים נוספים היכולים להקטין את חבות המס וליצור החזר מס ,מקום עבודה ומגורים אשר מזכים בהקלות מס,תרומות למוסדות מוכרים,הפקדה באופן עצמאי לקופות גמל וביטוחים. במידה ונקודות זיכוי אלו לא הובאו בחשבון בעת חישוב המס, קרוב לוודאי כי תשלום המס נעשה ביתר.והעובד שילם מס הכנסה יותר ממה שהיה צריך לשלם.

החלפת מקום עבודה? כנראה שגם אתה זכאי

עובדים רבים מחליפים מקומות עבודה במהלך השנים . יתכן כי במהלך השנים לא הייתה העסקה רציפה ולכן במעבר בין עבודות העובד לא עבד תקופה מסוימת.היות וחישוב המס הנו שנתי וחישוב חבות המס על ידי המעביד נעשית באופן חודשי יוצא מצב כי לרוב בתקופות שבהם העובד לא עבד חושב המס עבור  שנה זו ביתר ,העובד שילם יותר ממה שהיה צריך. באופן דומה, גם מי שהיה מובטל בנקודת זמן כזו או אחרת רצוי שיבדוק את זכאותו.

משרד ערבה חגי רו"ח, עם ניסיון רב במיסוי בכלל ובטיפול בהחזרי מס לשכירים, יוכל לבצע עבורכם את הבדיקה הדרושה. על ידי בחינה מדויקת של הנתונים האישיים שלכם, של תלושי השכר ושל המידע הרלוונטי תוכלו לדעת אם גם אתם יכולים לבקש (ולקבל) החזרי מס לשכירים, באיזה סכום ומה נדרש לעשות כדי לקבל את הכסף שמגיע לכם.

החזרי מס עשויים להגיע לסכומים גבוהים למדי, למאות ואף אלפי שקלים שייכנסו ישירות לחשבון הבנק שלכם. טיפול נכון בתהליך, מילוי מדויק של הטפסים והגשת המידע המלא וההכרחי הם שיאפשרו לכם לעשות את זה נכון ויעיל יותר.

img1fin